Klimatyzator typu Multi Split Vivax 2012 Luxury ACP-07CIFM21GECI View full size

Display all pictures

Klimatyzator typu Multi Split Vivax 2012 Luxury ACP-07CIFM21GECI

 • Gwarancja 36 miesięcy.
 • Moc chłodnicza 2100W
 • Moc grzewcza 2600W
 • Klasa energetyczna A

Funkcje:

 
FUNKCJA I FEEL
Urządzenie automatycznie dostosowuje temperaturę do żądanej temperatury za pomocą dodatkowych czujników na pilocie zdalnego sterowania.
FUNKCJA TURBO
Możliwość silnego i szybkiego chłodzenia lub ogrzewania.
FUNKCJA SLEEP
Pozwala automatycznie zwiększać i zmniejszać temperaturę podczas snu tak, aby był on jak najbardziej komfortowy. Przez pierwsze 2 godziny zwiększa o 1°C później utrzymuje ją stabilnie przez 5 godzin. Po tym czasie ustawia najbardziej komfortową temperaturę przy zachowaniu największej energooszczędności.
WYŚWIETLANIE DIAGNOSTYKI
Pozwala na wyświetlanie opisu błędu co skutkuje szybkim usunięciem usterki.
SZEROKOKĄTNY SYSTEM DYSTRYBUCJI POWIETRZA
Umożliwia maksymalne wykorzystanie obszaru nawiewnego, tak aby nawiew powietrza był maksymalnie komfortowy.
FUNKCJA PAMIĘCI
Urządzenie rejestruje operacje, które są wykonywane przed jego wyłączeniem i automatycznie wraca do tych ustawień po ponownym uruchomieniu urządzenia.
WYŚWIETLACZ LED
Nowoczesny wyświetlacz funkcji wykonany w technologi LED.
3-PRĘDKOŚCI WENTYLATORA
Możliwość wyboru jednego z trzech trybów prędkości wentylatora jednostki wewnętrznej.
24 GODZINNY TRYB TIMER
Tryb TIMER pozwala na uruchomienie i zatrzymanie pracy w ciągu 24 godzin.
CICHA KONSTRUKCJA
Specjalne wytłumienie wentylatora oraz obudowy pozwoliło maksymalnie zredukować hałas podczas pracy do minimum.
SYSTEM ZABEZPIECZENIA PRZED NIECHCIANYM CHŁODEM
Klimatyzator został wyposażony w specjalny system, który zapobiega nawiewaniu zimnego powietrza w trybie grzania i ciepłego w trybie chłodzenia.
SYSTEM ZABEZPIECZENIA PRZED WILGOCIĄ
Wentylator pozostaje chwilowo włączony po wyłączeniu urządzenia pozwala to wyeliminować wilgoć w jednostce wewnętrznej.
AUTOMATYCZNY TRYB PRACY
Urządzenie oferuje możliwość utworzenia automatycznego trybu pracy. Po wybraniu tej funkcji urządzenie automatycznie wyznacza prędkość wentylatora jednostki wewnętrznej oraz trybu pracy, porównując temperaturę domyślną z obecnymi warunkami panującymi w pomieszczeniu.

Dane techniczne

Typ:Inverter
Moc chłodnicza:2100W
Moc grzewcza:2600W
Ekologiczny gaz:R410A
Funkcje:
 • Jonizator powietrza
 • Funkcja I FEEL
 • Funkcja pamięci
 • Funkcja Sleep
 • Automatyczny tryb pracy
 • Funkcja Turbo
 • Timer
 • Wyświetlacz LED
 • Aktywny filtr węglowy
 • Wyświetlanie diagnostyki
Przepływ powietrza:≤420m3 / godz
Osuszanie powietrza:0.6 l/h
Poziom hałasu:29-37 dB(A)
Średnica rur przyłączeniowych ["]:1/4
Średnica rur przyłączeniowych ["] (gaz):3/8
Średnica przewodu sterującego [mm2] :4×1.0
Wymiar jednostki wewnętrznej:815x267x167mm
Waga jednostki wewnętrznej:10.0kg

Innowacyjne funkcje klimatyzatorów Vivax

Funkcja I Feel

 Urządzenia wyposażone w tą funkcję oprócz czujników wbudowanych w klimatyzator posiadają dodatkowy czujnik wbudowany w pilot zdalnego sterowania. Czujnik umożliwia pomiar temperatury w pobliżu pilota a informacja ta przekazywana jest do jednostki wewnętrznej która dostosowuje moc chłodzenia lub grzania do temperatury w pomieszczeniu. Pozwala to na bardziej precyzyjną i efektywną kontrolę temperatury i znaczną energooszczędność. Urządzenie w zależności od trybu chłodzenia lub grzania zwiększa lub zmniejsza swoją wydajność tak aby dostosować temperaturę do wymagań lub zupełnie wyłącza się tak aby zaoszczędzić energię.

System zabezpieczenia przed wilgocią

 Po wyłączeniu urządzenia bez względu czy urządzenie chłodziło czy ogrzewało pomieszczenie, wentylator w wewnętrznej jednostce będzie nadal pracował tak aby wszystkie komponenty wyschły. Funkcja ta utrzymuje wnętrze czyste i suche co bezpośrednio zapobiega pojawianiu się pleśni i nieprzyjemnych zapachów.

Opcje filtra:

BakterieSierśćNH3HCHOGrzybyMikrobyKurzPyłkiAniony
Filtr katechinowyAktywny filtr węglowyFiltr BiologicznyJonizator

Filtr katechinowy

 Filtr jest wykonany z trwałej sieci której struktura pokryta jest katechiną , zbiera ona kurz z powietrza i zatrzymuje bakterie i wirusy. Skuteczność filtra 95%.

Aktywny filtr węglowy

 Filtr wykonany jest z węgla aktywnego i elektrostatycznych materiałów włóknistych, Jest w stanie wchłonąć różnego rodzaju materiały, zarówno w stanie gazowych lub ciekłym. Dzięki dużej pojemności i szybkości pochłaniania gazów cieplarnianych (np. amoniaku i siarkowodoru) i innych zapachów. Włókna elektrostatyczne zbierają małe cząsteczki kurzu, dymu i sierści zwierzęcej aby zapobiec reakcją alergicznym.

Filtr biologiczny

Bio Filtr składa się z specyficznego enzymu biologicznych i filtru Eco. Filtr Eco zbiera z powietrza bardzo małe cząsteczki kurzu, bakterii, grzybów i drobnoustrojów a biologiczne enzymy usuwają bakterie przez rozpuszczenie ich ściany komórkowej, eliminując tym samym możliwość ponownego zanieczyszczenia powietrza w okolicy.

Jonizator

 Jonizator wytwarza aniony tlenu dbające o samopoczucie i o ciało poprzez poprawę jakości powietrza (uczucie rześkości, lekkości powietrza) , pobudza krążenie, usprawnia pracę płuc i pomaga w zapobieganiu chorób układu oddechowego (np. astma). Jony ujemne usuwają pyłki i kurze gdy powietrze przechodzi przez jonizator automatycznie rozpoczyna działanie anionów. Ilość anionów może wynieść nawet do 1.000.000 cm3.

Warunki gwarancji

 Okres gwarancji na klimatyzatory marki VIVAX to 36 miesięcy.

VIVAX – DC INVERTER

Płynna regulacja

Innowacyjna technologia DC Inverterowa zapewnia precyzyjne chłodzenie i ogrzewanie w każdych warunkach zgodnie z temperaturą ustawioną ustawioną na sterowniku. 

 Dla poprawy wydajności pracy w trybie ogrzewania w klimatyzatorach Vivax zastosowano dodatkowe grzałki PTC w urządzeniu zewnętrznym. Jedna wykorzystywana jest na potrzeby podgrzewania oleju w sprężarce a druga podgrzewa tace ociekową skroplin. Działanie tych grzałek jest kontrolowane przez procesor sterujący który przetwarza dane na temat warunków panujących na zewnątrz na podstawie informacji przesyłanych przez czujniki temperatur w jednostce zewnętrznej. Standardowe sprężarki pracują ze stałą prędkością – jedynie technologia DC Inverter monitoruje pracę i elektronicznie steruje prędkością sprężarki. Jeżeli jest duża różnica pomiędzy ustawioną temperaturą a temperaturą w pomieszczeniu, a w miarę zbliżania się tych temperatur do siebie sprężarka płynnie obniża swoją prędkość – co bezpośrednio przekłada się na dużą energooszczędność. 

 Technologia pracy VIVAX - DC INVERTER pozwala zaoszczędzić nawet do 50% energii elektrycznej. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest wysoka, klimatyzator rozpocznie pracę na pełnej mocy, aż osiągnie żądaną temperaturę. Po osiągnięciu żądanej temperatury, urządzenie będzie zmniejszać siłę pracy sprężarki tak aby utrzymać żądaną temperaturę. W ten sposób unikamy gwałtownych zmian i ciągłych wahań temperatur w pomieszczeniu. Rzadkie włączanie i wyłączanie klimatyzatora zmniejsza obciążenie sieci zasilającej i pozwala uniknąć przepięć.

Zalety

 • Precyzyjna kontrola żądanej temperatury
 • Szybkie osiągnięcie żądanej temperatury
 • Brak wahań temperatury
 • Większy komfort klimatyzowanych przestrzeni
 • Ogrzewanie w temperaturze -15 ° C
 • Oszczędność energii
 • Brak przepięć Inverter