Klimatyzator konsolowy Vivax Unique ACP-12CT35GECI View full size

Display all pictures

Klimatyzator konsolowy Vivax Unique ACP-12CT35GECI

 • Gwarancja 36 miesięcy.

Funkcje:

 
FUNKCJA I FEEL
Urządzenie automatycznie dostosowuje temperaturę do żądanej temperatury za pomocą dodatkowych czujników na pilocie zdalnego sterowania.
FUNKCJA TURBO
Możliwość silnego i szybkiego chłodzenia lub ogrzewania.
ANTYKOROZYJNE ZŁOTE LAMELE
Specjalna antykorozyjna powłoka cienkiej warstwy złota dzięki któremu efektywność pracy urządzenia nie maleje wraz z upływem czasu. Wzmacnia również proces ogrzewania i przyspiesza proces rozpuszczania. Powłoka ta opiera się działaniu soli, deszczu i innych czynników, które powodują korozję metalu.
FUNKCJA SLEEP
Pozwala automatycznie zwiększać i zmniejszać temperaturę podczas snu tak, aby był on jak najbardziej komfortowy. Przez pierwsze 2 godziny zwiększa o 1°C później utrzymuje ją stabilnie przez 5 godzin. Po tym czasie ustawia najbardziej komfortową temperaturę przy zachowaniu największej energooszczędności.
WYŚWIETLANIE DIAGNOSTYKI
Pozwala na wyświetlanie opisu błędu co skutkuje szybkim usunięciem usterki.
ROZRUCH NISKOPRĄDOWY
Pozwala na włączenie urządzenia przy niższym prądzie rozruchowym.
SZEROKOKĄTNY SYSTEM DYSTRYBUCJI POWIETRZA
Umożliwia maksymalne wykorzystanie obszaru nawiewnego, tak aby nawiew powietrza był maksymalnie komfortowy.
INTELIGENTNE ODMRAŻANIE
Jeśli jest to konieczne, aby utrzymać maksymalną skuteczność urządzenia. Podczas ogrzewania system automatycznie aktywuje proces odszraniania.
FUNKCJA PAMIĘCI
Urządzenie rejestruje operacje, które są wykonywane przed jego wyłączeniem i automatycznie wraca do tych ustawień po ponownym uruchomieniu urządzenia.
WYŚWIETLACZ LED
Nowoczesny wyświetlacz funkcji wykonany w technologi LED.
ROZRUCH PRZY NISKICH TEMPERATURACH
Urządzenie uruchamia się i działa normalnie nawet gdy temperatura wynosi -15°C.
24 GODZINNY TRYB TIMER
Tryb TIMER pozwala na uruchomienie i zatrzymanie pracy w ciągu 24 godzin.
CICHA KONSTRUKCJA
Specjalne wytłumienie wentylatora oraz obudowy pozwoliło maksymalnie zredukować hałas podczas pracy do minimum.
OCHRONA POKRYWY ZAWORÓW
Zastosowano specjalną pokrywę zaworów łączących, aby zapobiec kapaniu skroplonej wody.
SYSTEM ZABEZPIECZENIA PRZED NIECHCIANYM CHŁODEM
Klimatyzator został wyposażony w specjalny system, który zapobiega nawiewaniu zimnego powietrza w trybie grzania i ciepłego w trybie chłodzenia.
GRZAŁKA PTC
Dodatkowa grzałka używana jest do podgrzewania oleju w sprężarce oraz dodatkowa grzałka podgrzewa tace ociekową skroplin procesy te są kontrolowane przez procesor, który automatycznie steruje tymi czynnościami pozwala to na sprawną i bezpieczną pracę gdy temperatura zewnętrzna osiąga -15°C.
SYSTEM ZABEZPIECZENIA PRZED WILGOCIĄ
Wentylator pozostaje chwilowo włączony po wyłączeniu urządzenia pozwala to wyeliminować wilgoć w jednostce wewnętrznej.
PAKIET ZIMOWY
Pozwala na pracę urządzenia w trybie chłodzenia nawet przy temperaturze -15°C.
AUTOMATYCZNY TRYB PRACY
Urządzenie oferuje możliwość utworzenia automatycznego trybu pracy. Po wybraniu tej funkcji urządzenie automatycznie wyznacza prędkość wentylatora jednostki wewnętrznej oraz trybu pracy, porównując temperaturę domyślną z obecnymi warunkami panującymi w pomieszczeniu.
8°C GRZANIE
Jeżeli temperatura otoczenia spadnie poniżej 8°C, urządzenie automatycznie zacznie się nagrzewać, aby zapobiec zamarznięciu instalacji, które szkodzi elektronicznym elementom wrażliwym na niskie temperatury.
7-PRĘDKOŚCI WENTYLATORA
Wiele możliwości wyboru prędkości wentylatora jednostki wewnętrznej pozwala na indywidualne dopasowanie pracy urządzenia do swoich potrzeb.
WYŚWIETLANIE GODZINY
Wyświetlacz LED urządzenia umożliwia wyświetlanie aktualnej godziny.
-20°C GRZANIE
Urządzenie może być używane do efektywnego ogrzewania pomieszczeń nawet przy temperaturze -20°C.

Dane techniczne

Typ:Inverter
Moc chłodnicza:3520(600-3950)W
Moc grzewcza:4000(600-4700)W
Ekologiczny gaz:R410A
Klasa energetyczna:A/A
EER/COP:3.26/3.61
Funkcje:
 • Grzanie przy niskiej temperaturze otoczenia (-20°C)
 • Grzałka karteru sprężarki
 • Grzałka tacki ociekowej jednostki zewnętrznej
 • Funkcja pamięci
 • 7 prędkości wentylatora
 • Utrzymanie temperatury pomieszczenia na minimalnym poziomie 8°C
 • Funkcja Turbo
 • Timer
 • Wyświetlacz LED
 • Wyświetlanie diagnostyki
Pobór mocy chłodzenia:1080 W
Pobór mocy grzania:1108 W
Przepływ powietrza:≤600 m3 / godz
Osuszanie powietrza:1.2 l / godz
Poziom hałasu – jednostka wewnętrzna:26-42dB(A)
Poziom hałasu – jednostka zewnętrzna:≤52dB(A)
Średnica rur przyłączeniowych ["]1/4
Średnica rur przyłączeniowych (gaz) ["]3/8
Średnica przewodu sterującego [mm2]4×1.5
Zasilanie:220-240V~/1/50
Max. długość instalacji [m]15
Różnica wysokości [m]10
Długość instalacji bez doładowania czynnika [m]5
Dodatkowa ilość czynnika chłodzącego [g/m]20
Zakres temperatury pracy:-15 ~ 48°C
Wymiar jednostki wewnętrznej:700x600x215mm
Wymiar jednostki zewnętrznej:848x320x540 mm
Waga jednostki zewnętrznej:15.0 kg
Waga jednostki wewnętrznej:33.0 kg

Innowacyjne funkcje klimatyzatorów Vivax

Funkcja I Feel

 Urządzenia wyposażone w tą funkcję oprócz czujników wbudowanych w klimatyzator posiadają dodatkowy czujnik wbudowany w pilot zdalnego sterowania. Czujnik umożliwia pomiar temperatury w pobliżu pilota a informacja ta przekazywana jest do jednostki wewnętrznej która dostosowuje moc chłodzenia lub grzania do temperatury w pomieszczeniu. Pozwala to na bardziej precyzyjną i efektywną kontrolę temperatury i znaczną energooszczędność. Urządzenie w zależności od trybu chłodzenia lub grzania zwiększa lub zmniejsza swoją wydajność tak aby dostosować temperaturę do wymagań lub zupełnie wyłącza się tak aby zaoszczędzić energię.

System zabezpieczenia przed wilgocią

 Po wyłączeniu urządzenia bez względu czy urządzenie chłodziło czy ogrzewało pomieszczenie, wentylator w wewnętrznej jednostce będzie nadal pracował tak aby wszystkie komponenty wyschły. Funkcja ta utrzymuje wnętrze czyste i suche co bezpośrednio zapobiega pojawianiu się pleśni i nieprzyjemnych zapachów.

Opcje filtra:

BakterieSierśćNH3HCHOGrzybyMikrobyKurzPyłkiAniony
Filtr katechinowyAktywny filtr węglowyFiltr BiologicznyJonizator

Filtr katechinowy

 Filtr jest wykonany z trwałej sieci której struktura pokryta jest katechiną , zbiera ona kurz z powietrza i zatrzymuje bakterie i wirusy. Skuteczność filtra 95%.

Aktywny filtr węglowy

 Filtr wykonany jest z węgla aktywnego i elektrostatycznych materiałów włóknistych, Jest w stanie wchłonąć różnego rodzaju materiały, zarówno w stanie gazowych lub ciekłym. Dzięki dużej pojemności i szybkości pochłaniania gazów cieplarnianych (np. amoniaku i siarkowodoru) i innych zapachów. Włókna elektrostatyczne zbierają małe cząsteczki kurzu, dymu i sierści zwierzęcej aby zapobiec reakcją alergicznym.

Filtr biologiczny

Bio Filtr składa się z specyficznego enzymu biologicznych i filtru Eco. Filtr Eco zbiera z powietrza bardzo małe cząsteczki kurzu, bakterii, grzybów i drobnoustrojów a biologiczne enzymy usuwają bakterie przez rozpuszczenie ich ściany komórkowej, eliminując tym samym możliwość ponownego zanieczyszczenia powietrza w okolicy.

Jonizator

 Jonizator wytwarza aniony tlenu dbające o samopoczucie i o ciało poprzez poprawę jakości powietrza (uczucie rześkości, lekkości powietrza) , pobudza krążenie, usprawnia pracę płuc i pomaga w zapobieganiu chorób układu oddechowego (np. astma). Jony ujemne usuwają pyłki i kurze gdy powietrze przechodzi przez jonizator automatycznie rozpoczyna działanie anionów. Ilość anionów może wynieść nawet do 1.000.000 cm3.

Warunki gwarancji

 Okres gwarancji na klimatyzatory marki VIVAX to 36 miesięcy.

VIVAX – DC INVERTER

Płynna regulacja

Innowacyjna technologia DC Inverterowa zapewnia precyzyjne chłodzenie i ogrzewanie w każdych warunkach zgodnie z temperaturą ustawioną ustawioną na sterowniku. 

 Dla poprawy wydajności pracy w trybie ogrzewania w klimatyzatorach Vivax zastosowano dodatkowe grzałki PTC w urządzeniu zewnętrznym. Jedna wykorzystywana jest na potrzeby podgrzewania oleju w sprężarce a druga podgrzewa tace ociekową skroplin. Działanie tych grzałek jest kontrolowane przez procesor sterujący który przetwarza dane na temat warunków panujących na zewnątrz na podstawie informacji przesyłanych przez czujniki temperatur w jednostce zewnętrznej. Standardowe sprężarki pracują ze stałą prędkością – jedynie technologia DC Inverter monitoruje pracę i elektronicznie steruje prędkością sprężarki. Jeżeli jest duża różnica pomiędzy ustawioną temperaturą a temperaturą w pomieszczeniu, a w miarę zbliżania się tych temperatur do siebie sprężarka płynnie obniża swoją prędkość – co bezpośrednio przekłada się na dużą energooszczędność. 

 Technologia pracy VIVAX - DC INVERTER pozwala zaoszczędzić nawet do 50% energii elektrycznej. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest wysoka, klimatyzator rozpocznie pracę na pełnej mocy, aż osiągnie żądaną temperaturę. Po osiągnięciu żądanej temperatury, urządzenie będzie zmniejszać siłę pracy sprężarki tak aby utrzymać żądaną temperaturę. W ten sposób unikamy gwałtownych zmian i ciągłych wahań temperatur w pomieszczeniu. Rzadkie włączanie i wyłączanie klimatyzatora zmniejsza obciążenie sieci zasilającej i pozwala uniknąć przepięć.

Zalety

 • Precyzyjna kontrola żądanej temperatury
 • Szybkie osiągnięcie żądanej temperatury
 • Brak wahań temperatury
 • Większy komfort klimatyzowanych przestrzeni
 • Ogrzewanie w temperaturze -15 ° C
 • Oszczędność energii
 • Brak przepięć Inverter