Klimatyzator przypodłogowo – podsufitowy Vivax Superb ACP-24CF70GEI View full size

Display all pictures

Klimatyzator przypodłogowo – podsufitowy Vivax Superb ACP-24CF70GEI

  Dane techniczne

  Typ:Inverter
  Moc chłodnicza:3520(600-3950)W
  Moc grzewcza:4000(600-4700)W
  Ekologiczny gaz:R410A
  Klasa energetyczna:A/A
  EER/COP:3.26/3.61
  Funkcje:
  • Grzanie przy niskiej temperaturze otoczenia (-20°C)
  • Grzałka karteru sprężarki
  • Grzałka tacki ociekowej jednostki zewnętrznej
  • Funkcja pamięci
  • 7 prędkości wentylatora
  • Utrzymanie temperatury pomieszczenia na minimalnym poziomie 8°C
  • Funkcja Turbo
  • Timer
  • Wyświetlacz LED
  • Wyświetlanie diagnostyki
  Pobór mocy chłodzenia:1080 W
  Pobór mocy grzania:1108 W
  Przepływ powietrza:≤600 m3 / godz
  Osuszanie powietrza:1.2 l / godz
  Poziom hałasu – jednostka wewnętrzna:26-42dB(A)
  Poziom hałasu – jednostka zewnętrzna:≤52dB(A)
  Średnica rur przyłączeniowych ["]1/4
  Średnica rur przyłączeniowych (gaz) ["]3/8
  Średnica przewodu sterującego [mm2]4×1.5
  Zasilanie:220-240V~/1/50
  Max. długość instalacji [m]15
  Różnica wysokości [m]10
  Długość instalacji bez doładowania czynnika [m]5
  Dodatkowa ilość czynnika chłodzącego [g/m]20
  Zakres temperatury pracy:-15 ~ 48°C
  Wymiar jednostki wewnętrznej:700x600x215mm
  Wymiar jednostki zewnętrznej:848x320x540 mm
  Waga jednostki zewnętrznej:15.0 kg
  Waga jednostki wewnętrznej:33.0 kg

  Innowacyjne funkcje klimatyzatorów Vivax

  Funkcja I Feel

   Urządzenia wyposażone w tą funkcję oprócz czujników wbudowanych w klimatyzator posiadają dodatkowy czujnik wbudowany w pilot zdalnego sterowania. Czujnik umożliwia pomiar temperatury w pobliżu pilota a informacja ta przekazywana jest do jednostki wewnętrznej która dostosowuje moc chłodzenia lub grzania do temperatury w pomieszczeniu. Pozwala to na bardziej precyzyjną i efektywną kontrolę temperatury i znaczną energooszczędność. Urządzenie w zależności od trybu chłodzenia lub grzania zwiększa lub zmniejsza swoją wydajność tak aby dostosować temperaturę do wymagań lub zupełnie wyłącza się tak aby zaoszczędzić energię.

  System zabezpieczenia przed wilgocią

   Po wyłączeniu urządzenia bez względu czy urządzenie chłodziło czy ogrzewało pomieszczenie, wentylator w wewnętrznej jednostce będzie nadal pracował tak aby wszystkie komponenty wyschły. Funkcja ta utrzymuje wnętrze czyste i suche co bezpośrednio zapobiega pojawianiu się pleśni i nieprzyjemnych zapachów.

  Opcje filtra:

  BakterieSierśćNH3HCHOGrzybyMikrobyKurzPyłkiAniony
  Filtr katechinowyAktywny filtr węglowyFiltr BiologicznyJonizator

  Filtr katechinowy

   Filtr jest wykonany z trwałej sieci której struktura pokryta jest katechiną , zbiera ona kurz z powietrza i zatrzymuje bakterie i wirusy. Skuteczność filtra 95%.

  Aktywny filtr węglowy

   Filtr wykonany jest z węgla aktywnego i elektrostatycznych materiałów włóknistych, Jest w stanie wchłonąć różnego rodzaju materiały, zarówno w stanie gazowych lub ciekłym. Dzięki dużej pojemności i szybkości pochłaniania gazów cieplarnianych (np. amoniaku i siarkowodoru) i innych zapachów. Włókna elektrostatyczne zbierają małe cząsteczki kurzu, dymu i sierści zwierzęcej aby zapobiec reakcją alergicznym.

  Filtr biologiczny

  Bio Filtr składa się z specyficznego enzymu biologicznych i filtru Eco. Filtr Eco zbiera z powietrza bardzo małe cząsteczki kurzu, bakterii, grzybów i drobnoustrojów a biologiczne enzymy usuwają bakterie przez rozpuszczenie ich ściany komórkowej, eliminując tym samym możliwość ponownego zanieczyszczenia powietrza w okolicy.

  Jonizator

   Jonizator wytwarza aniony tlenu dbające o samopoczucie i o ciało poprzez poprawę jakości powietrza (uczucie rześkości, lekkości powietrza) , pobudza krążenie, usprawnia pracę płuc i pomaga w zapobieganiu chorób układu oddechowego (np. astma). Jony ujemne usuwają pyłki i kurze gdy powietrze przechodzi przez jonizator automatycznie rozpoczyna działanie anionów. Ilość anionów może wynieść nawet do 1.000.000 cm3.

  Warunki gwarancji

   Okres gwarancji na klimatyzatory marki VIVAX to 36 miesięcy.

  VIVAX – DC INVERTER

  Płynna regulacja

  Innowacyjna technologia DC Inverterowa zapewnia precyzyjne chłodzenie i ogrzewanie w każdych warunkach zgodnie z temperaturą ustawioną ustawioną na sterowniku. 

   Dla poprawy wydajności pracy w trybie ogrzewania w klimatyzatorach Vivax zastosowano dodatkowe grzałki PTC w urządzeniu zewnętrznym. Jedna wykorzystywana jest na potrzeby podgrzewania oleju w sprężarce a druga podgrzewa tace ociekową skroplin. Działanie tych grzałek jest kontrolowane przez procesor sterujący który przetwarza dane na temat warunków panujących na zewnątrz na podstawie informacji przesyłanych przez czujniki temperatur w jednostce zewnętrznej. Standardowe sprężarki pracują ze stałą prędkością – jedynie technologia DC Inverter monitoruje pracę i elektronicznie steruje prędkością sprężarki. Jeżeli jest duża różnica pomiędzy ustawioną temperaturą a temperaturą w pomieszczeniu, a w miarę zbliżania się tych temperatur do siebie sprężarka płynnie obniża swoją prędkość – co bezpośrednio przekłada się na dużą energooszczędność. 

   Technologia pracy VIVAX - DC INVERTER pozwala zaoszczędzić nawet do 50% energii elektrycznej. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest wysoka, klimatyzator rozpocznie pracę na pełnej mocy, aż osiągnie żądaną temperaturę. Po osiągnięciu żądanej temperatury, urządzenie będzie zmniejszać siłę pracy sprężarki tak aby utrzymać żądaną temperaturę. W ten sposób unikamy gwałtownych zmian i ciągłych wahań temperatur w pomieszczeniu. Rzadkie włączanie i wyłączanie klimatyzatora zmniejsza obciążenie sieci zasilającej i pozwala uniknąć przepięć.

  Zalety

  • Precyzyjna kontrola żądanej temperatury
  • Szybkie osiągnięcie żądanej temperatury
  • Brak wahań temperatury
  • Większy komfort klimatyzowanych przestrzeni
  • Ogrzewanie w temperaturze -15 ° C
  • Oszczędność energii
  • Brak przepięć   Inverter