Klimatyzator konsolowy Vivax Unique ACP-12CT32AEI View full size

Display all pictures

Klimatyzator konsolowy Vivax Unique ACP-12CT32AEI

  Funkcje

  FUNKCJA TURBO
   Możliwość silnego i szybkiego chłodzenia lub ogrzewania.
  FUNKCJA PAMIĘCI
   Urządzenie rejestruje operacje które są wykonywane przed jego wyłączeniem i automatycznie wraca do tych ustawień po ponownym uruchomieniu urządzenia.
  SYSTEM ZABEZPIECZENIA PRZED NIECHCIANYM CHŁODEM
   Klimatyzator został wyposażony w specjalny system który zapobiega nawiewaniu zimnego powietrza w trybie grzania i ciepłego w trybie chłodzenia.
  WYŚWIETLANIE DIAGNOSTYKI
   Pozwala na wyświetlanie opisu błędu co skutkuje szybkim usunięciem usterki.
  ROZRUCH NISKOPRĄDOWY
   Pozwala na włączenie urządzenia przy niższym prądzie rozruchowym.
  ROZRUCH PRZY NISKICH TEMPERATURACH
   Urządzenie uruchamia się i działa normalnie nawet gdy temperatura wynosi -15°C.
  24 GODZINNY TRYB TIMER
   Tryb TIMER pozwala na uruchomienie i zatrzymanie pracy w ciągu 24 godzin.
  SYSTEM ZABEZPIECZENIA PRZED WILGOCIĄ
   Wentylator pozostaje chwilowo włączony po wyłączeniu urządzenia pozwala to wyeliminować wilgoć w jednostce wewnętrznej .
  INTELIGENTNE ODMRAŻANIE
   Jeśli jest to konieczne aby utrzymać maksymalną skuteczność urządzenia podczas ogrzewania system automatycznie aktywuje proces odszraniania.
  OCHRONA POKRYWY ZAWORÓW
   Zastosowano specjalną pokrywę zaworów łączących aby zapobiec kapaniu skroplonej wody.
    

  Dane techniczne

  Typ sprężarki:Japońska sprężarka firmy Toshiba
  Typ:Inverter
  Moc chłodnicza:3200(1400-4100)W
  Moc grzewcza:3500(1400-4900)W
  Ekologiczny gaz:R410A
  Klasa energetyczna:A/B
  EER/COP:3.33/3.40
  Funkcje:
  • grzałka karteru sprężarki
  • grzałka tacki ociekowej jednostki zewnętrznej
  • wyświetlacz LED
  • autorestart
  • autodiagnostyka
  • filtr przeciwpyłowy
  • dwa niezależne źródła nawiewu
  Pobór mocy chłodzenia:941W
  Pobór mocy grzania:1000W
  Przepływ powietrza:550 m3 / godz
  Osuszanie powietrza:1.2 l / godz
  Poziom hałasu – jednostka wewnętrzna:23-35dB(A)
  Poziom hałasu – jednostka zewnętrzna:≤48dB(A)
  Średnica rur przyłączeniowych ["]1/4
  Średnica rur przyłączeniowych (gaz) ["]1/2
  Średnica przewodu sterującego [mm2]4×1.5
  Zasilanie:220-240V~/1/50
  Max. długość instalacji [m]10
  Różnica wysokości [m]5
  Długość instalacji bez doładowania czynnika [m]5
  Dodatkowa ilość czynnika chłodzącego [g/m]11
  Zakres temperatury pracy:-15 ~ 43°C
  Wymiar jednostki wewnętrznej:700x593x279mm
  Wymiar jednostki zewnętrznej:761x593x279mm
  Waga jednostki zewnętrznej:15.0 kg
  Waga jednostki wewnętrznej:39.5 kg

  Innowacyjne funkcje klimatyzatorów Vivax

  Funkcja I Feel

   Urządzenia wyposażone w tą funkcję oprócz czujników wbudowanych w klimatyzator posiadają dodatkowy czujnik wbudowany w pilot zdalnego sterowania. Czujnik umożliwia pomiar temperatury w pobliżu pilota a informacja ta przekazywana jest do jednostki wewnętrznej która dostosowuje moc chłodzenia lub grzania do temperatury w pomieszczeniu. Pozwala to na bardziej precyzyjną i efektywną kontrolę temperatury i znaczną energooszczędność. Urządzenie w zależności od trybu chłodzenia lub grzania zwiększa lub zmniejsza swoją wydajność tak aby dostosować temperaturę do wymagań lub zupełnie wyłącza się tak aby zaoszczędzić energię.

  System zabezpieczenia przed wilgocią

   Po wyłączeniu urządzenia bez względu czy urządzenie chłodziło czy ogrzewało pomieszczenie, wentylator w wewnętrznej jednostce będzie nadal pracował tak aby wszystkie komponenty wyschły. Funkcja ta utrzymuje wnętrze czyste i suche co bezpośrednio zapobiega pojawianiu się pleśni i nieprzyjemnych zapachów.

  Opcje filtra:

  BakterieSierśćNH3HCHOGrzybyMikrobyKurzPyłkiAniony
  Filtr katechinowyAktywny filtr węglowyFiltr BiologicznyJonizator

  Filtr katechinowy

   Filtr jest wykonany z trwałej sieci której struktura pokryta jest katechiną , zbiera ona kurz z powietrza i zatrzymuje bakterie i wirusy. Skuteczność filtra 95%.

  Aktywny filtr węglowy

   Filtr wykonany jest z węgla aktywnego i elektrostatycznych materiałów włóknistych, Jest w stanie wchłonąć różnego rodzaju materiały, zarówno w stanie gazowych lub ciekłym. Dzięki dużej pojemności i szybkości pochłaniania gazów cieplarnianych (np. amoniaku i siarkowodoru) i innych zapachów. Włókna elektrostatyczne zbierają małe cząsteczki kurzu, dymu i sierści zwierzęcej aby zapobiec reakcją alergicznym.

  Filtr biologiczny

  Bio Filtr składa się z specyficznego enzymu biologicznych i filtru Eco. Filtr Eco zbiera z powietrza bardzo małe cząsteczki kurzu, bakterii, grzybów i drobnoustrojów a biologiczne enzymy usuwają bakterie przez rozpuszczenie ich ściany komórkowej, eliminując tym samym możliwość ponownego zanieczyszczenia powietrza w okolicy.

  Jonizator

   Jonizator wytwarza aniony tlenu dbające o samopoczucie i o ciało poprzez poprawę jakości powietrza (uczucie rześkości, lekkości powietrza) , pobudza krążenie, usprawnia pracę płuc i pomaga w zapobieganiu chorób układu oddechowego (np. astma). Jony ujemne usuwają pyłki i kurze gdy powietrze przechodzi przez jonizator automatycznie rozpoczyna działanie anionów. Ilość anionów może wynieść nawet do 1.000.000 cm3.

  Warunki gwarancji

   Okres gwarancji na klimatyzatory marki VIVAX to 36 miesięcy.

  VIVAX – DC INVERTER

  Płynna regulacja

  Innowacyjna technologia DC Inverterowa zapewnia precyzyjne chłodzenie i ogrzewanie w każdych warunkach zgodnie z temperaturą ustawioną ustawioną na sterowniku. 

   Dla poprawy wydajności pracy w trybie ogrzewania w klimatyzatorach Vivax zastosowano dodatkowe grzałki PTC w urządzeniu zewnętrznym. Jedna wykorzystywana jest na potrzeby podgrzewania oleju w sprężarce a druga podgrzewa tace ociekową skroplin. Działanie tych grzałek jest kontrolowane przez procesor sterujący który przetwarza dane na temat warunków panujących na zewnątrz na podstawie informacji przesyłanych przez czujniki temperatur w jednostce zewnętrznej. Standardowe sprężarki pracują ze stałą prędkością – jedynie technologia DC Inverter monitoruje pracę i elektronicznie steruje prędkością sprężarki. Jeżeli jest duża różnica pomiędzy ustawioną temperaturą a temperaturą w pomieszczeniu, a w miarę zbliżania się tych temperatur do siebie sprężarka płynnie obniża swoją prędkość – co bezpośrednio przekłada się na dużą energooszczędność. 

   Technologia pracy VIVAX - DC INVERTER pozwala zaoszczędzić nawet do 50% energii elektrycznej. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest wysoka, klimatyzator rozpocznie pracę na pełnej mocy, aż osiągnie żądaną temperaturę. Po osiągnięciu żądanej temperatury, urządzenie będzie zmniejszać siłę pracy sprężarki tak aby utrzymać żądaną temperaturę. W ten sposób unikamy gwałtownych zmian i ciągłych wahań temperatur w pomieszczeniu. Rzadkie włączanie i wyłączanie klimatyzatora zmniejsza obciążenie sieci zasilającej i pozwala uniknąć przepięć.

  Zalety

  • Precyzyjna kontrola żądanej temperatury
  • Szybkie osiągnięcie żądanej temperatury
  • Brak wahań temperatury
  • Większy komfort klimatyzowanych przestrzeni
  • Ogrzewanie w temperaturze -15 ° C
  • Oszczędność energii
  • Brak przepięć   Inverter